warning: Creating default object from empty value in /var/www/virtual/ketezeregy.hu/htdocs/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

gyógyszerek helyett

A nap, a D-vitamin, és a naptejek

Minden gyerek tudja, hogy a nap sugarainak hatására D-vitaminok keletkeznek a bőrünkben. És azt is tudja minden gyerek, hogy ha kimegyünk a napra, be kell, hogy kenjük magunkat valamilyen fényvédő krémmel. Akkor hogy is van ez? 

Milyen hatással vannak az érzelmeink a szívünkre ?

A költészet szintjén egyértelmű a kérdésre a válasz: a szívünk "összetörik", ha valamilyen csapás ér bennünket, akár még "vérzik" is, de ugyanakkor "repeshet" is. A nyelvünkben számtalan szívvel kapcsolatos szólásunk és kifejezésünk van, amelyek azt sugallják, hogy a szívünknek nagyon komoly köze van az érzelmeinkhez.

Táplálkozási tanácsadás, egészségmegőrzési tanácsadás

Napjaink különleges helyzetére való tekintettel pillantnyilag csak online tanácsadásra van lehetőség. 

 

Ha hiperaktív a gyerek...

Mindenki ismeri a jelenséget: a felpörgött gyereket, akinek mozgásigénye jóval nagyobb mint a társaié, aki izeg-mozog mint akit felhúztak, nem tud figyelni az iskolában, mert a figyelme máshol van.

Hagyományos kínai orvostudomány

Tudtátok, hogy a hagyományos kínai orvoslás egyik fő célja az egészségmegőrzés? A nyugati orvostudomány a gyógyításra helyezi a hangsúlyt, és a megelőzésre csak nagyon kis figyelmet fordít. Amit ma megelőzésnek neveznek mint például a szűrővizsgálatok, az csak a már meglévő betegségek korai felismerése, tehát nem valódi megelőzés.

Mozgás? Mozgás! – A mozgás hatásai a fejünk

 

Mozogni fontos. Mozogni jó. Minden gyerek tudja. De miért is? A gyerekeket leállítani sem lehet. Sokszor hallottam apukámtól a következő történetet: óvodás voltam, és rendszeresen megtörtént, hogy estefelé, miután hazajöttünk az óvodából, vadul elkezdtem rohangálni a lakásban. Mikor megkérdezte tőlem, hogy mit csinálok, azt válaszoltam: szaladgálok.

Nóra története

Az új évet egy nem mindennapi történettel szeretném indítani azzal a nem titkolt szándékkal, hogy inspirációt adjon az új évben a változtatáshoz. 

Résztvevőket keresek az RLS (nyugtalan láb szindróma) vizsgálatához

Kedves Idelátogató!

 A Pécsi Egyetem doktori iskolájának hallgatójaként kutatási területem az RLS diétás kezelése.

Dióhéjban az RLS-ről

 

A nyugtalan láb szindróma, vagy Restless Legs Syndrom, röviden RLS nevet viselő megbetegedés a 17. század óta ismert. Az orvostudomány mégis csak az utóbbi néhány évben kezdett el komolyabban foglalkozni vele.

Növényt szárítok – teának és fűszernövénynek

Néha a középkor boszorkányai vagy javasasszonyai jutnak eszembe a növénygyűjtésről, akik ezt leginkább holdtöltekor tették, és pontosan tudták, a növénynek mikor melyik része használható. Szerencsére van néhány egyszerű szabály, amelynek segítségével kezdő boszorkaként is tudjuk a gyógynövényeket használni.

Tartalom átvétel